Univerzálny tuhý čistič v kocke

8,95 

Viac miesta, menej starostí.

Pri cestovaní, výletoch, či kempovaní už viac nemyslite na to, čo si zbaliť. Aj zlomok z kocky hravo zvládne bežné typy nečistôt. Či už ide o umytie cestovného riadu aj pranie oblečenia v rukách. Inovatívny tuhý čistič v kocke nahradí gél na umývanie riadu, prostriedok na bežné umývanie domácnosti a zvládne aj pranie.

 • šetrne umýva povrchy (nerez, keramika, lamino a sklo)
 • ručné pranie jemnej bielizne
 • čistí bežne zašpinený riad
 • výborný pri cestovaní
 • krásne pení a vonia
 • predpranie škvŕn

Tip: Pokiaľ potrebujete umyť veľmi mastný riad, odporúčame prírodný gél na riad s citrónovou silicou.

BEZOBALiS eshop skončil.

Ďakujeme za dôveru, ktorú ste nám prejavovali po celý čas nášho fungovania. Posúvame sa však ďalej a zo ♡ vám za všetko ďakujeme.

Vaši M&M

Tuhý čistič je vyrobený ručne za použitia tradičných remeselných postupov. Je zo 100% prírodných vegánskych surovín, dermatologicky testovaný a spĺňa prísne kritéria najnáročnejšieho európskeho certifikátu Ecogarantie, ktorý zaručuje naplnenie prísnych ekologických požiadaviek a v prírode sa ľahko odbúrava:

Eco Garantie

Má nádhernú sviežu citrusovú vôňu bio esenciálneho oleja z vavrínu kubébového. Ak si vás táto vôňa získala, vyskúšajte aj osviežovač vzduchu so silicou z vavrínu kubébového.

Prečo tuhý čistič?

Pokiaľ žijete alebo by ste chceli žiť naozaj minimalisticky a radi skúšate nové veci, tento čistič je pre vás ako stvorený.

Výhoda #1 ZLOŽENIE:

Prirodzenou vlastnosťou mydla je, že vďaka svojmu pevnému zloženiu nevytvára živnú pôdu pre baktérie. Znamená to, že pri ani pri výrobe tohto čističa nie sú potrebné žiadne konzervanty, len 100% príroda:

Základ tvorí kokosový olej v bio kvalite z kontrolovaného poľnohospodárstva na Filipínach a Srí Lanke. Použitý je kvôli svojim silným čistiacim a odmasťovacím účinkom. Prirodzenou reakciou dvoch prírodných látok: kokosového oleja a hydroxidu sodného vzniká glycerín. Jeho hlavnou funkciou je hydratácia a zamedzovanie vysušovaniu pokožky pri každodennom používaní.

Výhoda #2 BALENIE:

Tuhý čistič je len v recyklovanom papierovom obale a na distribúciu ani skladovanie nie je potrebný žiadny plastový obal. Pri preprave nie je zbytočne prevážaná voda, pretože ju vôbec neobsahuje – až do momentu samotného použitia priamo u vás doma.

Ako sa tuhý čistič vyrába?

Tuhý čistič je vyrobený ručne za použitia tradičného remeselného postupu za tepla: Roztok lúhu sa leje do oleja, pri čom sa mení jeho štruktúra a farba a dochádza k zakaleniu. Pomalé a pravidelné miešanie udržuje kašovitú konzistenciu roztoku. Teplo privádzané po celý čas reakcie medzi olejom a lúhom urýchľuje zmydelnenie a zabezpečuje správnu premenu všetkých mastných kyselín. Hotovú kocku je možné krájať a baliť obvykle po 24 hodinách a v priebehu nasledujúcich mesiacov mydlo zreje – spevňuje sa a stráca vodu.

 

POUŽITIE

TUHÝ ČISTIČ A UMÝVANIE RIADU

 1. Kuchynskú hubku alebo lufu namočte do vody a zľahka vyžmýkajte. Prechádzajte ňou po kocke až kým nevznikne dostatočné množstvo peny. Pena je prirodzene jemná.
 2. Ak používate kefu na riad, namočte ju a ľahko otrepte. Na kocku príliš netlačte.
 3. Penu použite na umývanie riadu rovnako ako gél na riad a dôkladne opláchnite.
 4. Pri silne znečistenom riade použite najprv silnejší prostriedok, napríklad pomarančový odmasťovač alebo v prípade pripálených častí sódu bikarbónu.
 5. Pri silne zamastenom riade najprv odstráňte vrstvu tuku papierovým obrúskom (patrí do bioodpadu alebo kompostu, kde sa tuk vsiaknutý do papiera ľahko rozloží) a pokračujte v uvedenom postupe.

TUHÝ ČISTIČ A UPRATOVANIE

 1. Handričku na upratovanie alebo vechtík namočte do vody, zľahka vyžmýkajte a prechádzajte po kocke až kým nevznikne dostatočné množstvo peny.
 2. Kocku môžete aj nastrúhať do vedierka s vodou, nechať rozpustiť a roztok použiť na umývanie povrchov. Prípadne môžete hoblinky aj priamo nasypať na vlhkú handričku a povrchy s ňou takto umyť.

TUHÝ ČISTIČ A PRANIE

 1. Po namočení bielizne prechádzajte kockou po škvrne.
 2. Vzniknutú penu jemne votrite do ošetrovanej tkaniny a opláchnite teplou vodou.
 3. Odolnejšie škvrny odstraňujte navlhčenou kockou priamo.
 4. Na veľmi odolné a zaschnuté škvrny odporúčame použiť žlčové mydlo na pranie.

Aby vám kocka vydržala čo najdlhšie, po použití ju uchovávajte na suchom mieste, aby mala šancu preschnúť a zbytočne sa nerozpúšťala.

O výrobcovi

Tierra Verde

Československý výrobca čapovanej drogérie, kozmetiky a doplnkov pre eko životný štýl. V Tierra Verde veria, že svet, v ktorom žijeme, tvoríme sami svojimi každodennými skutkami a rozhodnutiami a každé dnešné rozhodnutie je voľbou toho, ako chceme, aby náš svet vyzeral zajtra. Vďaka tomu si môžete byť istí, že sa k vám dostávajú produkty založené na princípoch chemického minimalizmu a obehového hospodárstva. Chemický minimalizmus: Výrobky od Tierra Verde nezaťažujú zbytočne prírodu neodbúrateľnými syntetickými látkami a ani naše telo potenciálnymi alergénmi. Obehové hospodárstvo: Napriek výbornému zloženiu ľudí v Tierra Verde trápilo, že drogéiu posielajú do sveta zabalenú v tonách plastových fliaš. Preto sa rozhodli nastaviť systém čapovania do vlastných nádob, ktorého súčasťou sme aj my.
Tierra Verde logo
Krajina pôvodu

Česko

Zloženie:

> 30% mydlo, citrónan sodný, glycerol, kaolín, prírodná vavrínová silica v biokvalite (Litsea Cubeba), citral, d-limonén.
Obsahuje Citral*, d-limonen. Môže vyvolať alergickú reakciu. Suroviny sú zvolené tak, aby predstavovali čo najmenšiu záťaž pre zdravie ľudí aj planéty. Tento výrobok neobsahuje ropné deriváty, chlór, syntetické parfumy ani farbivá.

Scroll to Top
BEZOBALiS
eshop skončil.

Ďakujeme za dôveru, ktorú ste nám prejavovali po celý čas nášho fungovania. Posúvame sa však ďalej a zo ♡ vám za všetko ďakujeme.

Vaši M&M