Zero-waste lampášik (nielen) na dušičkovú atmošku

Zero-waste lampášik (nielen) na dušičkovú atmošku

S dušičkovským obdobím sa spája obrovský nárast predaja kahancov, parafínových sviečok, vencov a všakovakých svietidiel. Mne sa celkom úspešne darí tomuto ošiaľu vyhýbať. Pietnu atmosféru si však dokážem vychutnať a úplne mi stačí k tomu to, čo už doma mám:

  1. papierové vrecko
  2. sklenený pohár
  3. zdravá sviečka

Postup snáď ani vysvetľovať nemusím:

Zero-waste lampášik

Pohár mám stále ten istý – keď som ho pred rokmi pasovala do tejto úlohy, zvolila som taký, ku ktorému nemám vrchnák a neviem ho inak použiť. Pri mojom prvom pokuse som na ani nenamáhala trápiť s odstraňovaním etikety, po čase ma však prestalo baviť pozerať sa na presvitajúce obrázky uhoriek. Rozhodla som sa preto, že si dám tú námahu a etiketa pôjde dolu. Ak máš smolu a natrafíš na takú, ktorá nie a nie preč, pozri si môj tip na super účinný a lacný domáci odnálepkovač.

Vrecko použi akékoľvek a vôbec nemusí byť na tento účel nové. Pokojne využi aj to, v ktorom si odnášaš dobrotky od nás. Predĺžiš mu tým život a slúžiť bude rovnako dobre ako nové.

Sviečku odporúčam čajovú, má jemný intímny plamienok. Nie som zástanca parafínových sviečok z ropy, preto používam buď čajové sviečky zo sójového vosku alebo sviečky z včelieho vosku. Výber je na tebe: tie zo sójového horia dlhšie, no sójový vosk treba dovážať. Na druhej strane sviečky zo včelieho vosku sú lokálne, krásne voňajú, ale minieš ich o niečo viac.


Takýto lampášik si môžeš zasvietiť doma, my sme ho kedysi radi používali aj pri záhradných posedeniach. Keď ich po dvore rozmeistniš niekoľko, bude to krásne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho s priateľmi.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Navštívte náš bezobalový obchod v Trenčíne.

Zaujal vás náš obsah? Chcete sa stať súčasťou zero-waste komunity? Kontaktujte nás a pomôžte nám zmeniť svet.

Podobné články

Scroll to Top
BEZOBALiS
eshop skončil.

Ďakujeme za dôveru, ktorú ste nám prejavovali po celý čas nášho fungovania. Posúvame sa však ďalej a zo ♡ vám za všetko ďakujeme.

Vaši M&M