Domáca pleťová tonizačná voda z 3 ingrediencií

Domáca tonizačná pleťovaá voda zero waste

Chcem sa s tebou podeliť o extrémne jednoduchý recept na prírodné ošetrenie pleti. Tento výborný odličovač mi poradila Majka, od ktorej máme zdravú prírodnú kozmetiku MydLOVE ♡ Trenčianske Teplice. Odporúča ho najmä kvôli výborným vlastnostiam na pleť: vďaka prirodzeným AHA kyselinám* totiž zlepšuje jej kondíciu a odstraňuje odumreté bunky z pokožky.

BEZOBALiS maskot sypanieStačia ti 3(+1) ingrediencie:

      1. rastlinný olej lisovaný za studena
  1. jablčný ocot
  2. voda
  3. odličovací tampón

Postup:

  1. Ocot zmiešaj s vodou v pomere 1:1.
  2. Pridaj niekoľko kvapiek oleja
  3. Nakvapkaj na tampón.

Inak, vieš o tom, že jablčný ocot vznikol úplnou náhodou?

Stačilo sa pri výrobe vína pozabudnúť, neustrážiť fermentáciu a namiesto lahodného moku vznikol kyslý nápoj. Ani ten však nevyšiel nazmar! Vďaka ľudskej vynaliezavosti a testovaniu na vlastnom tele človek začal pozorovať jeho pozitívne účinky. Obľuboval ho vraj aj Hippokrates už 400 rokov pred našim letopočtom a kvôli jeho pozitívnym vlastnostiam ho používali aj japonskí samuraji a rímski vojaci na posilnenie organizmu.

jablčný ocot

V zero-waste verzii sme ho zohnali aj my: nakupujeme ho vo vratných bandaskách a ty si tak môžeš prísť načapovať k nám do svojich fľašiek. Rovnako aj olej. A ak použiješ prateľný odličovací tampón alebo morskú hubku na odličovanie nevznikne absolútne žiaden odpad!

Tak čo, vyskúšaš? Napíš mi, ako sa ti darilo 🙂

PS: Ak sa ti nechce experimentovať, pozývam ťa prezrieť si už hotové poctivé a najmä zdravé výrobky slovenskej pleťovej kozmetiky.


*alfahydroxy kyseliny: možno poznáš ako ovocné kyseliny, pretože prirodzene sa vyskytujú najmä v ovocí. Sú rozpustné vo vode a pracujú predovšetkým ako exfoliant na povrchu pokožky.

 

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho s priateľmi.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Navštívte náš bezobalový obchod v Trenčíne.

Zaujal vás náš obsah? Chcete sa stať súčasťou zero-waste komunity? Kontaktujte nás a pomôžte nám zmeniť svet.

Podobné články

Scroll to Top
BEZOBALiS
eshop skončil.

Ďakujeme za dôveru, ktorú ste nám prejavovali po celý čas nášho fungovania. Posúvame sa však ďalej a zo ♡ vám za všetko ďakujeme.

Vaši M&M