Prací gél na vlnu a merino

9,25 

Koncentrovaný prírodný prací prostriedok s lanolínom na šetrné a ekologické pranie vlny a funkčného textilu z Merino vlny.

Jeho základom je extrakt z mydlových orechov v biokvalite získaný najšetrnejšou metódou za studena. Je to koncentrát, takže neplatíte za vodou riedenú verziu a jeden liter postačí až na 33 praní.

Vďaka zložke lanolín udržuje vlákna vlny pružné aj pri opakovanom praní. Lanolín je látka, ktorá sa prirodzene tvorí na srsti oviec a zaisťuje tepelne izolačné vlastnosti a vodeodolnosť vlny. Tento prací prostriedok je vhodný na:

 

  • vlnený textil (svetre, ponožky, detské body)
  • funkčné športové oblečenie z merinovlny (tričká, tielka, spodná bielizeň)
BEZOBALiS eshop skončil.

Ďakujeme za dôveru, ktorú ste nám prejavovali po celý čas nášho fungovania. Posúvame sa však ďalej a zo ♡ vám za všetko ďakujeme.

Vaši M&M

Prečo píšete, že treba prať minimálne na 40 °C? 

Pranie v studenej vode vyžaduje omnoho viac chémie (alebo mechanickej práce), pritom ušetríte iba pár centov na ohrievanie vody. Chýbajúce stupne teploty je pre uspokojivý výsledok nutné nahradiť iným spôsobom. Pranie bielizne pri nízkej teplote, konkrétne na 30 °C a nižších, znamená hlavne to, že sa špina nerozpustí teplom a je nutné ju odbúrať chemicky, čo nie je ekologické. Obzvlášť telesné tuky sa v studenej vode nerozpustia, pretože telesná teplota je 37 °C. Preto je vhodné prať aspoň na 40 °C.

Nepoškodí tento gél farbu oblečenia?

Eko pracie gély z mydlových orechov sú k farbám veľmi šetrné, pretože neobsahujú bieliace zložky.

Aké výhody má merino vlna?

Merino vlna má termoizolačné vlastnosti, je priedušná, absorbuje vlhkosť v miere až 30% svojho objemu a pohlcuje pot. Zároveň je antibakteriálna, čiže minimalizuje zápach.

POUŽITIE

Dávkovanie na pranie 4 -5 kg bielizne v práčke:

  • 30ml (objem uzáveru fľaše) na prací cyklus (program na vlnu/ručné pranie)
  • koncentrát – 1 liter postačí až na 33 pracích dávok

Ručné pranie:

  • cca ½ uzáveru na praciu dávku
  • pozor na teplotu vody, aby sa bielizeň nezrazila

Pri tvrdej vode:

Pri väčšom znečistení bielizne:

  • bielizeň pred samotným praním nechajte odmočiť niekoľko desiatok minút
  • škvrny ošetrite pred praním žlčovým mydlom

Teplota prania

  • vlna a merino sú veľmi citlivé na zmenu teploty, ľahko sa zráža
  • ideálna teplota na pranie je 30 °C

O výrobcovi

Tierra Verde

Československý výrobca čapovanej drogérie, kozmetiky a doplnkov pre eko životný štýl. V Tierra Verde veria, že svet, v ktorom žijeme, tvoríme sami svojimi každodennými skutkami a rozhodnutiami a každé dnešné rozhodnutie je voľbou toho, ako chceme, aby náš svet vyzeral zajtra. Vďaka tomu si môžete byť istí, že sa k vám dostávajú produkty založené na princípoch chemického minimalizmu a obehového hospodárstva. Chemický minimalizmus: Výrobky od Tierra Verde nezaťažujú zbytočne prírodu neodbúrateľnými syntetickými látkami a ani naše telo potenciálnymi alergénmi. Obehové hospodárstvo: Napriek výbornému zloženiu ľudí v Tierra Verde trápilo, že drogéiu posielajú do sveta zabalenú v tonách plastových fliaš. Preto sa rozhodli nastaviť systém čapovania do vlastných nádob, ktorého súčasťou sme aj my.
Tierra Verde logo
Zloženie

5-15 % neiónový tenzid rastlinného pôvodu, 5-15% extrakt z mydlových orechov; lanolín, chelačné činidlo (EDDS), benzoan sodný, denaturovaný lieh, xantánová guma

Objem

1l

Scroll to Top
BEZOBALiS
eshop skončil.

Ďakujeme za dôveru, ktorú ste nám prejavovali po celý čas nášho fungovania. Posúvame sa však ďalej a zo ♡ vám za všetko ďakujeme.

Vaši M&M