Prací gél z mydlových orechov s BIO pomarančovou silicou

7,90 

Koncentrovaný gél na šetrné a ekologické pranie farebnej bielizne s BIO pomarančovou silicou.

Jeho základom je extrakt z mydlových orechov v bio kvalite získaný najšetrnejšou metódou za studena. Je to koncentrát, takže neplatíte za vodou riedenú verziu a jeden liter postačí až na 33 praní. 

  • pranie detského oblečenia
  • pranie farebných látkových plienok
  • pranie bežne znečistenej bielizne v rukách aj v práčke
  • vhodný najmä na farebnú bielizeň (neobsahuje bieliacu zložku)
  • pre alergikov, ekzematikov a osoby s citlivou pokožkou (im odporúčame kombinovať prací gél s plákadlom bielizne

Spĺňa prísne kritéria najnáročnejšieho európskeho certifikátu Ecogarantie.

BEZOBALiS eshop skončil.

Ďakujeme za dôveru, ktorú ste nám prejavovali po celý čas nášho fungovania. Posúvame sa však ďalej a zo ♡ vám za všetko ďakujeme.

Vaši M&M

Prací gél je v základe zložený z výťažku z mydlových orechov získaného najšetrnejšou metódou extrakcie za studena.

Bude bielizeň pekne voňať?

Pracie prostriedky obsahujú iba prírodné silice, ktoré sú prchavé a v bielizni sa dlho neudržia. Čokoľvek, čo prádlo prevonia na dlhšiu dobu, je syntetického pôvodu a tieto vône sú potenciálne alergény.

Prečo píšete, že treba prať minimálne na 40°C? 

Pranie v studenej vode vyžaduje omnoho viac chémie (alebo mechanickej práce), pritom ušetríte iba pár centov na ohrievanie vody. Chýbajúce stupne teploty je pre uspokojivý výsledok nutné nahradiť iným spôsobom. Pranie bielizne pri nízkej teplote, konkrétne na 30°C a nižších, znamená hlavne to, že sa špina nerozpustí teplom a je nutné ju odbúrať chemicky. Obzvlášť telesné tuky sa v studenej vode nerozpustia, pretože telesná teplota je 37°C. Preto je vhodné prať aspoň na 40°C.

Nepoškodí tento gél farbu oblečenia?

Pracie gély z mydlových orechov sú k farbám veľmi šetrné, pretože neobsahujú bieliace zložky.

Upozornenie: Pozor. Spôsobuje vážne podráždenie očí. Ak je potrebná lekárska pomoc, majte k dispozícii obal alebo etiketu výrobku. Uchovávajte mimo dosahu detí. Po manipulácii starostlivo umyte ruky a zasiahnuté časti tela. Noste ochranné okuliare. PO ZASIAHNUTÍ OČÍ: Niekoľko minút ich opatrne vyplachujte vodou. Ak používate kontaktné šošovky a je to možné, odstráňte ich. Pokračujte vo vyplachovaní. Ak podráždenie očí pretrváva: vyhľadajte lekársku pomoc/starostlivosť. Obsahuje d-limonene. Môže vyvolať alergickú reakciu.

POUŽITIE

Ručné pranie: cca 15 ml na praciu dávku

Pranie v práčke: 30 ml (objem uzáveru fľaše) na prací cyklus (4-5 kg prádla)

Pri väčšom znečistení bielizne: Bielizeň pred praním odmočte (rozpustite 1-2 lyžice prášku PUER v teplej vode a nechajte namočenú niekoľko hodín). Škvrny ošetrite pred praním žlčovým mydlom.

Pri tvrdej vode: Najvhodnejšie je použiť zmäkčovač vody alebo dávku pracieho gélu zvýšte na 60 ml.

Na bielu bielizeň: Pridajte 1-2 lyžice bieliaceho prášku PUER.

Teplota prania: Ak to materiál umožňuje, perte najmenej na 40 ºC. Účinné pranie v studenej vode vyžaduje omnoho viac chémie (alebo mechanickej práce).

Ekologické pranie postup

O výrobcovi

Tierra Verde

Československý výrobca čapovanej drogérie, kozmetiky a doplnkov pre eko životný štýl. V Tierra Verde veria, že svet, v ktorom žijeme, tvoríme sami svojimi každodennými skutkami a rozhodnutiami a každé dnešné rozhodnutie je voľbou toho, ako chceme, aby náš svet vyzeral zajtra. Vďaka tomu si môžete byť istí, že sa k vám dostávajú produkty založené na princípoch chemického minimalizmu a obehového hospodárstva. Chemický minimalizmus: Výrobky od Tierra Verde nezaťažujú zbytočne prírodu neodbúrateľnými syntetickými látkami a ani naše telo potenciálnymi alergénmi. Obehové hospodárstvo: Napriek výbornému zloženiu ľudí v Tierra Verde trápilo, že drogéiu posielajú do sveta zabalenú v tonách plastových fliaš. Preto sa rozhodli nastaviť systém čapovania do vlastných nádob, ktorého súčasťou sme aj my.
Tierra Verde logo
Krajina pôvodu

Česko

Objem

1l

Zloženie

5-< 15 % extrakt z mydlových orechov, 5-< 15 % neiónové povrchovo aktívne látky, uhličitan sodný, chelačné činidlo (GLDA), glycerol, benzoan sodný, xantánová guma, prírodná pomarančová silica v biokvalite (Citrus sinensis), d-limonene.

Scroll to Top
BEZOBALiS
eshop skončil.

Ďakujeme za dôveru, ktorú ste nám prejavovali po celý čas nášho fungovania. Posúvame sa však ďalej a zo ♡ vám za všetko ďakujeme.

Vaši M&M