Mydlo Aleppo

4,50 

Tradičné ručne vyrábané univerzálne mydlo s olivovým a vavrínovým olejom.

Keďže je vhodné na telo aj vlasy, ide ideálne pre cestovateľov, ktorí chcú ušetriť miesto v batožine.

  • na tvár
  • na telo
  • na intímne partie
  • pre všetky typy pokožky
  • vhodné na každodenné používanie
  • na vlasy (pomáha pri ochoreniach vlasovej pokožky vrátane lupín)

Kúpou tohto produktu prispejete na dobrú vec: z každého predaného kúska putuje 0,20€ organizácii Člověk v tísni. Tá okrem iného podporuje ľudí žijúcich na severe Sýrie, mieste najviac zasiahnutom dlhotrvajúcim konfliktom. Človek v ohrození poskytuje ľuďom žijúcim v tejto oblasti potravinovej balíčky, poukážky na nákup jedla v miestnych obchodoch alebo pomáha sprostredkovať pracovné príležitosti. Konkrétne v Aleppe, odkiaľ mydlo pochádza, a Idlibe podporuje vzdelávanie detí – opravuje poničené triedy, dodáva školské pomôcky alebo napríklad školí učiteľov, ako riešiť psychické traumy žiakov.

 

Dostupnosť Na sklade

Pri objednávke nad 75€ máte dopravu zadarmo.

Na povrchu zlatisto hnedé, vnútri svetlo až tmavo zelené, na dotyk mastné so špecifickou zemitou vôňou z čisto prírodných surovín, ktoré aleppskí mydlári vyrábajú už takmer 4 000 rokov z olivového a vavrínového oleja. Je považované za vôbec najstaršie pevné mydlo na svete, no o ctiteľov nemá núdzu ani dnes.

Olivový olej ošetruje a zvláčňuje. Vavrínový olej čistí, hojí a pomáha upokojovať problematickú pleť a kožné ochorenia (akné, ekzémy, detské zapareniny).

Suroviny aj postup výroby aleppského mydla zostávajú aj po stáročiach rovnaké. Olivový a vavrínový olej, voda a hydroxid sodný sa najskôr varia v obrovských kotloch, potom sa tmavo zelený mydlový roztok rozleje na podlahu sušiacej komory a nechá sa stuhnúť. Nasleduje ručné rezanie na úhľadné kocky a šesť až deväť mesiacov sušenia na vzduchu.

V Sýrii sa toto jemné peniace mydlo používa aj v tradičných kúpeľoch, ktorých tradíciu založili Rimania v dobe, kedy sa táto oblasť stala ich provinciou. Križiaci priniesli poznatky o výrobe aleppského mydla do Európy, kam sa čoskoro začalo vyvážať. Vo Francúzsku podľa jeho vzoru vyvinuli známe marseillské mydlo. Ale iba originálne suroviny a postup spracovania dodávajú aleppskému mydlu jeho jedinečné zvláčňujúce účinky.

Uchovávajte mydlo na suchom mieste. Ak dlho zostáva na vlhkom mieste, rozmočí sa a na povrchu vytvorí gél.

 

O výrobcovi

Tierra Verde

Československý výrobca čapovanej drogérie, kozmetiky a doplnkov pre eko životný štýl. V Tierra Verde veria, že svet, v ktorom žijeme, tvoríme sami svojimi každodennými skutkami a rozhodnutiami a každé dnešné rozhodnutie je voľbou toho, ako chceme, aby náš svet vyzeral zajtra. Vďaka tomu si môžete byť istí, že sa k vám dostávajú produkty založené na princípoch chemického minimalizmu a obehového hospodárstva. Chemický minimalizmus: Výrobky od Tierra Verde nezaťažujú zbytočne prírodu neodbúrateľnými syntetickými látkami a ani naše telo potenciálnymi alergénmi. Obehové hospodárstvo: Napriek výbornému zloženiu ľudí v Tierra Verde trápilo, že drogéiu posielajú do sveta zabalenú v tonách plastových fliaš. Preto sa rozhodli nastaviť systém čapovania do vlastných nádob, ktorého súčasťou sme aj my.
Tierra Verde logo
Hmotnosť

190g

Zloženie

Olea Europaea Fruit Oil, Aqua, Laurus Nobilis Leaf Oil, Sodium Hydroxide

Scroll to Top
Predtým ako odídeš:

prihlás sa na odber nášho newslettera! Získaš tak zľavu 5% na prvý nákup a pravidelnú dávku informácií, noviniek a inšpirácie!