Plákadlo bielizne na citlivú pokožku

6,45 

Plákadlo účinne odstraňuje z bielizne zvyšky pracieho prostriedku, ktoré pokožku dráždia. Ideálne je preto najmä pre deti, ekzematikov, alergikov a ľudí s citlivou pokožkou. Zároveň pôsobí ako prevencia proti zašednutiu bielizne, vláknam prinavracia ich prirodzené vlastnosti (uteráky opäť sajú) aj vzhľad (jasnejšie farby).

  • ručné pranie
  • na všetky druhy bielizne
  • na rôzne prania v práčke
  • nevhodné na vlnenú bielizeň
  • nepoškodzuje bambusové úplety

Neobsahuje žiadne farbivá ani ropné deriváty a v prírode sa ľahko odbúrava. Má medzinárodne uznávaný certifikát Ecogarantie, ktorý zaručuje, že spĺňa prísne ekologické požiadavky:


Tip: Ak ste ekzematici alebo alergici, vyskúšajte prací gél na citlivú pokožku so šetrnou receptúrou.

Dostupnosť Na sklade

Pri objednávke nad 75€ máte dopravu zadarmo.

Prečo plákadlo?

Prirodzené pH ľudskej kože je mierne kyslé. Naopak, pracie prostriedky sú zásadité a ich zvyšky v bielizni môžu negatívne pôsobiť na pokožku a ľuďom s citlivou pokožkou spôsobovať podráždenie. Plákadlo svojou kyslou reakciou neutralizuje pH plákacieho roztoku, a tým tomuto dráždeniu predchádza.

Plákadlo tiež pôsobí ako prevencia proti šednutiu bielizne, ktoré je spôsobené najmä praním v tvrdej vode. Šednutie spôsobujú mydlové zložky pracích prostriedkov zrazené s minerálmi vo vode. Plákadlo vláknam vracia prirodzené vlastnosti (uteráky opäť sajú) a vzhľad (farby sú jasnejšie).

Ako sa plákadlo používa?

Na jednu praciu dávku (4-5kg bielizne) 30 ml/ 1 uzáver do zásobníka na aviváž na záverečnú časť prania. Pri ručnom praní po vypraní v pracom prostriedku dajte plákadlo do čistej vody, nechajte aspoň 10 minút pôsobiť a bielizeň vypláchnite.

Ak si chcete bielizeň prevoňať, vyskúšajte prírodné esenciálne oleje a vaše šaty budú mať vôňu charakteristickú práve pre vás:

  • 1-3 kvapky silice na 4-5kg bielizne do zásobníka práčky s pracím gélom
  • dávkujte podľa toho, ako silno si chcete bielizeň prevoňať
  • ak hľadáte plákadlo s vôňou, vyskúšajte plákadlo s levanduľovou silicou

VEDELI STE?

AVIVÁŽ vs. PLÁKADLO

Hlavnou úlohou aviváže nie je vôňa a hebkosť ako sme zvyknutí z reklám. Pôvodne bola vyvinutá na odstránenie statickej elektriny zo syntetického textilu. Funguje podobne ako kondicionér na vlasy: uhladí vlákno tým, že ho obalí.

To ale vedie k zníženiu savosti a priedušnosti textilu, preto by sa aviváž nemala používať na spodnú bielizeň, uteráky, utierky, posteľnú bielizeň, detské plienky, kojenecký textil alebo funkčné športové oblečenie – jednoducho tam, kde od bielizne očakávame odvádzanie potu alebo vsakovanie tekutín. Navyše konvenčné aviváže obsahujú syntetickú parfumáciu. Tieto chemické vône sa viažu na tkaninu a môžu spôsobovať podráždenie kože alebo alergie.


Plákadlo svojou mierne kyslou reakciou neutralizuje plákací kúpeľ, čo je dôležité najmä pre ľudí s citlivou pokožkou, ekzematikov, alergikov a malé deti, ktorých koža je pre chemické látky omnoho viac priestupná než pokožka dospelých.

Prirodzené pH povrchu ľudskej kože je totiž kyslé (pH 4-6), pokožka sa tak chráni pred množením mikroorganizmov. Oproti tomu mydlo, pracia sóda a iné pracie prostriedky sú zásadité. Nevyplákané zbytky pracích prostriedkov v bielizni preto dráždia kožu a je dobré ich pri plákaní neutralizovať.

Plákadlo taktiež zabraňuje usadzovaniu zbytkov pracieho prostriedku v textilných vláknach a tým aj zašednutiu bielizne. Vláknam sa vracajú ich prirodzené vlastnosti (uteráky opäť sajú) a vzhľad (jasnejšie farby). Plákadlo odporúčame taktiež pri praní v tvrdej vode, v ktorej dochádza k zrážaniu účinných látok pracích prostriedkov s minerálmi obsiahnutými vo vode.

O výrobcovi

Tierra Verde

Československý výrobca čapovanej drogérie, kozmetiky a doplnkov pre eko životný štýl. V Tierra Verde veria, že svet, v ktorom žijeme, tvoríme sami svojimi každodennými skutkami a rozhodnutiami a každé dnešné rozhodnutie je voľbou toho, ako chceme, aby náš svet vyzeral zajtra. Vďaka tomu si môžete byť istí, že sa k vám dostávajú produkty založené na princípoch chemického minimalizmu a obehového hospodárstva. Chemický minimalizmus: Výrobky od Tierra Verde nezaťažujú zbytočne prírodu neodbúrateľnými syntetickými látkami a ani naše telo potenciálnymi alergénmi. Obehové hospodárstvo: Napriek výbornému zloženiu ľudí v Tierra Verde trápilo, že drogéiu posielajú do sveta zabalenú v tonách plastových fliaš. Preto sa rozhodli nastaviť systém čapovania do vlastných nádob, ktorého súčasťou sme aj my.
Tierra Verde logo
Objem

1l

Krajina pôvodu

Česko

Zloženie

15-30% kyselina citrónová

Varovanie:

Obsahuje: kyselinu citrónovú. Varovanie. Spôsobuje vážne podráždenie očí. Ak je nutná lekárska pomoc, majte pri sebe obal alebo etiketu výrobku. Uchovávajte mimo dosahu detí. Po manipulácii si dôkladne umyte ruky a zasiahnuté časti tela. Používajte ochranné okuliare. PRI ZASIAHNUTÍ OČÍ: Niekoľko minút ich opatrne vyplachujte vodou. Vyberte kontaktné šošovky, ak ich máte nasadené a pokiaľ sa dajú vybrať ľahko. Pokračujte vo vyplachovaní. Ak podráždenie očí pretrváva: Vyhľadajte lekársku pomoc/ošetrenie.

Scroll to Top
Predtým ako odídeš:

prihlás sa na odber nášho newslettera! Získaš tak zľavu 5% na prvý nákup a pravidelnú dávku informácií, noviniek a inšpirácie!