Plákadlo bielizne na citlivú pokožku

6,45 

Plákadlo účinne odstraňuje z bielizne zvyšky pracieho prostriedku, ktoré pokožku dráždia. Ideálne je preto najmä pre deti, ekzematikov, alergikov a ľudí s citlivou pokožkou. Zároveň pôsobí ako prevencia proti zašednutiu bielizne, vláknam prinavracia ich prirodzené vlastnosti (uteráky opäť sajú) aj vzhľad (jasnejšie farby).

  • ručné pranie
  • na všetky druhy bielizne
  • na rôzne prania v práčke
  • nevhodné na vlnenú bielizeň
  • nepoškodzuje bambusové úplety

Neobsahuje žiadne farbivá ani ropné deriváty a v prírode sa ľahko odbúrava. Má medzinárodne uznávaný certifikát Ecogarantie, ktorý zaručuje, že spĺňa prísne ekologické požiadavky:


Tip: Ak ste ekzematici alebo alergici, vyskúšajte prací gél na citlivú pokožku so šetrnou receptúrou.

BEZOBALiS eshop skončil.

Ďakujeme za dôveru, ktorú ste nám prejavovali po celý čas nášho fungovania. Posúvame sa však ďalej a zo ♡ vám za všetko ďakujeme.

Vaši M&M

Prečo plákadlo?

Prirodzené pH ľudskej kože je mierne kyslé. Naopak, pracie prostriedky sú zásadité a ich zvyšky v bielizni môžu negatívne pôsobiť na pokožku a ľuďom s citlivou pokožkou spôsobovať podráždenie. Plákadlo svojou kyslou reakciou neutralizuje pH plákacieho roztoku, a tým tomuto dráždeniu predchádza.

Plákadlo tiež pôsobí ako prevencia proti šednutiu bielizne, ktoré je spôsobené najmä praním v tvrdej vode. Šednutie spôsobujú mydlové zložky pracích prostriedkov zrazené s minerálmi vo vode. Plákadlo vláknam vracia prirodzené vlastnosti (uteráky opäť sajú) a vzhľad (farby sú jasnejšie).

Ako sa plákadlo používa?

Na jednu praciu dávku (4-5kg bielizne) 30 ml/ 1 uzáver do zásobníka na aviváž na záverečnú časť prania. Pri ručnom praní po vypraní v pracom prostriedku dajte plákadlo do čistej vody, nechajte aspoň 10 minút pôsobiť a bielizeň vypláchnite.

Ak si chcete bielizeň prevoňať, vyskúšajte prírodné esenciálne oleje a vaše šaty budú mať vôňu charakteristickú práve pre vás:

  • 1-3 kvapky silice na 4-5kg bielizne do zásobníka práčky s pracím gélom
  • dávkujte podľa toho, ako silno si chcete bielizeň prevoňať
  • ak hľadáte plákadlo s vôňou, vyskúšajte plákadlo s levanduľovou silicou

VEDELI STE?

AVIVÁŽ vs. PLÁKADLO

Hlavnou úlohou aviváže nie je vôňa a hebkosť ako sme zvyknutí z reklám. Pôvodne bola vyvinutá na odstránenie statickej elektriny zo syntetického textilu. Funguje podobne ako kondicionér na vlasy: uhladí vlákno tým, že ho obalí.

To ale vedie k zníženiu savosti a priedušnosti textilu, preto by sa aviváž nemala používať na spodnú bielizeň, uteráky, utierky, posteľnú bielizeň, detské plienky, kojenecký textil alebo funkčné športové oblečenie – jednoducho tam, kde od bielizne očakávame odvádzanie potu alebo vsakovanie tekutín. Navyše konvenčné aviváže obsahujú syntetickú parfumáciu. Tieto chemické vône sa viažu na tkaninu a môžu spôsobovať podráždenie kože alebo alergie.


Plákadlo svojou mierne kyslou reakciou neutralizuje plákací kúpeľ, čo je dôležité najmä pre ľudí s citlivou pokožkou, ekzematikov, alergikov a malé deti, ktorých koža je pre chemické látky omnoho viac priestupná než pokožka dospelých.

Prirodzené pH povrchu ľudskej kože je totiž kyslé (pH 4-6), pokožka sa tak chráni pred množením mikroorganizmov. Oproti tomu mydlo, pracia sóda a iné pracie prostriedky sú zásadité. Nevyplákané zbytky pracích prostriedkov v bielizni preto dráždia kožu a je dobré ich pri plákaní neutralizovať.

Plákadlo taktiež zabraňuje usadzovaniu zbytkov pracieho prostriedku v textilných vláknach a tým aj zašednutiu bielizne. Vláknam sa vracajú ich prirodzené vlastnosti (uteráky opäť sajú) a vzhľad (jasnejšie farby). Plákadlo odporúčame taktiež pri praní v tvrdej vode, v ktorej dochádza k zrážaniu účinných látok pracích prostriedkov s minerálmi obsiahnutými vo vode.

O výrobcovi

Tierra Verde

Československý výrobca čapovanej drogérie, kozmetiky a doplnkov pre eko životný štýl. V Tierra Verde veria, že svet, v ktorom žijeme, tvoríme sami svojimi každodennými skutkami a rozhodnutiami a každé dnešné rozhodnutie je voľbou toho, ako chceme, aby náš svet vyzeral zajtra. Vďaka tomu si môžete byť istí, že sa k vám dostávajú produkty založené na princípoch chemického minimalizmu a obehového hospodárstva. Chemický minimalizmus: Výrobky od Tierra Verde nezaťažujú zbytočne prírodu neodbúrateľnými syntetickými látkami a ani naše telo potenciálnymi alergénmi. Obehové hospodárstvo: Napriek výbornému zloženiu ľudí v Tierra Verde trápilo, že drogéiu posielajú do sveta zabalenú v tonách plastových fliaš. Preto sa rozhodli nastaviť systém čapovania do vlastných nádob, ktorého súčasťou sme aj my.
Tierra Verde logo
Objem

1l

Krajina pôvodu

Česko

Zloženie

15-30% kyselina citrónová

Varovanie:

Obsahuje: kyselinu citrónovú. Varovanie. Spôsobuje vážne podráždenie očí. Ak je nutná lekárska pomoc, majte pri sebe obal alebo etiketu výrobku. Uchovávajte mimo dosahu detí. Po manipulácii si dôkladne umyte ruky a zasiahnuté časti tela. Používajte ochranné okuliare. PRI ZASIAHNUTÍ OČÍ: Niekoľko minút ich opatrne vyplachujte vodou. Vyberte kontaktné šošovky, ak ich máte nasadené a pokiaľ sa dajú vybrať ľahko. Pokračujte vo vyplachovaní. Ak podráždenie očí pretrváva: Vyhľadajte lekársku pomoc/ošetrenie.

Scroll to Top
BEZOBALiS
eshop skončil.

Ďakujeme za dôveru, ktorú ste nám prejavovali po celý čas nášho fungovania. Posúvame sa však ďalej a zo ♡ vám za všetko ďakujeme.

Vaši M&M