Datlové Medjool guľky zo 4 ingrediencií

Datle Medjool recept
Vegán, nevegán – asi každý raz dostane neodolateľnú chuť na sladké. V tomto rýchlom a extrémne jednoduchom recepte síce nie je ani štipka cukru, napriek tomu ti zaručujem, že tvojmu mlsnému jazyku ulahodí. Datle sú totiž prirodzene sladké – a tieto naše zázračné aj obrovitánske.

Sušené datle Medjool sú kráľovné

Zabudni na malé, tvrdé, zošuverené smutné datle. Odroda Medjool sa právom nazýva kráľovnou všetkých datlí – je najsladšia, najlahodnejšia a najšťavnatejšia, akú sme kedy jedli. Ukrýva v sebe malú ľahko odstrániteľnú kôstku, z ktorej sa niektorým už podarilo aj niečo vypestovať. Netreba im žiaden pridaný cukor a svojimi karamelovými a medovými tónmi veľmi efektívne zaženú chuť na sladké. Keďže majú jemne žuvačkovú textúru, sú ideálne na použitie do rôznych sladkých receptov – napríklad tohto:

BEZOBALiS maskot váhaIngrediencie

(Ok, viem, že som v nadpise zavádzajúco napísala, že ti stačia 4 ingrediencie, ale moja múdra sestra mi poradila, že štipka soli sa so sladkými jedlami nebije. Práve naopak – chuť vie pekne zvýrazniť. Tak už nechám na teba, či ju tam pridáš alebo nie.)

Na obaľovanie môžeš namiesto kokosu použiť aj sezamové semienko.

datlové guličky

 

BEZOBALiS maskot sypaniePostup

  1. Všetky suroviny rozmixuj do kompaktnej hladkej hmoty.
  2. Vytvaruj z nej guličky.
  3. Obaľ ich v kokose, sezame alebo v roztopenej čokoláde – riaď sa podľa vlastnej chuti.
  4. Nechaj odležať v chladničke aspoň hodinu.

 

 

 

Odkedy u nás v obchode melieme čerstvé kešu maslo, namiesto podrvených orechov používame do tohto receptu kešu maslo. Ak si z Trenčína a okolia, srdečne ťa pozývame na návštevu, môžeš si kešu maslo načapovať na ochutnanie alebo len toľko, koľko potrebuješ a uvidíš, čo ti vyhovuje viac.

datlové guličky

BEZOBALiS maskot vedomostiRýchle info

Výživové údaje 1 guličky závisia od toho, akú veľkú ju urobíš (nám vyšlo z tohto množstva 20 kúskov):

Energia 64kcal | Sacharidy 10g | Tuky 2,8g | Bielkoviny 0,8g

Odpadové údaje receptu:

Ak chceš byť viac eko (a máš tú možnosť) a kúpiš datle, kešu, kakao a soľ do vlastného vrecka, nevytvoríš vôbec žiaden odpad! Zostanú ti len kôstky z datlí a tie patria do hnedej nádoby na kuchynský bio-odpad alebo do kompostu.

 

 

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho s priateľmi.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Navštívte náš bezobalový obchod v Trenčíne.

Zaujal vás náš obsah? Chcete sa stať súčasťou zero-waste komunity? Kontaktujte nás a pomôžte nám zmeniť svet.

Podobné články

Scroll to Top
BEZOBALiS
eshop skončil.

Ďakujeme za dôveru, ktorú ste nám prejavovali po celý čas nášho fungovania. Posúvame sa však ďalej a zo ♡ vám za všetko ďakujeme.

Vaši M&M