Muffiny plnené nugátom

mafiny plnené nugátom
Absolútne drvivá väčšina našich zákazníkov si tento pravý vegan nugát vychutnáva len tak – na lyžičke. Sú však aj borci, ktorí ho dokážu nezbaštiť hneď. Ak k nim patríš aj ty, vyskúšaj náš recept na muffiny.

Aké zloženie má vegánsky nugát?

Vyrobený je z jemne mletých orechov z ekologického poľnohospodárstva neobsahuje mlieko, takže je vhodný aj pre bezlaktózový život a tiež pre vegánov. Jeho minimalistické zloženie (trstinový cukor, orechy, kakaové maslo a kakaová hmota) neobsahuje nič navyše a je zárukou kvality. Vždy však upozorňujeme, že je to stále sladkosť – a ešte aj ťažko odolateľná – takže pozor na množstvo 🙂 Výborný aj samotný ako mlska, do kaše, na dodanie energie na výletoch – a my sme ho použili do koláča.

IngrediencieBEZOBALiS maskot váha

Množstvá na 16-20 porcií (v závislosti od veľkosti formičiek):

 

BEZOBALiS maskot sypaniePostup

  1. Všetky suroviny okrem nugátu vymiešaj mixérom.
  2. Lyžicou plň mafinkové formičky takto: lyžica cesta → kúsok nugátu → prikry ďalším cestom.
  3. Peč pri teplote 175-180°C.
  4. Nakoniec môžeš posypať cukrom alebo vytlačiť šľahačku a posypať lentilkami či kakaom. Záleží už len na tebe 🙂
  5. Ako plnku môžeš použiť aj o niečo menej skladý orechový krém.

 

Pri použití bežnej mafinkovej formy ti vyjde pravdepodobne 16 kúskov, max. 20. Môžeš použiť originálnu plechovú formu alebo silikónovú formu na muffiny. Ak nemáš, vždy sú tu aj papierové košíčky.

mafiny s nugátom

Kde kúpiť pravý nugát?

Hľadaj ho v špecializovaných obchodoch s cukrovinkami. Pokiaľ chceš jeho vegánsku alternatívu, nájdeš ho aj u nás. Môžeš nás navštíviť osobne a odkrojíme ti len toľko, koľko si povieš alebo si ho môžeš objednať aj cez náš eshop – je medzi sladkosťami a pošleme ti ho domov.

BEZOBALiS maskot vedomostiRýchle info

Výživové údaje 1 muffinku (nám vyšlo 16 kúskov, do každého sme dali cca 10g nugátu):

Energia 270kcal | Sacharidy 37,1g | Tuky 10,6g | Bielkoviny 5,9g

Odpadové údaje receptu:

Ak máš možnosť nakúpiť bezobalovo väčšinu surovín si vieš odniesť vo vlastnom vrecku. Takže ak zoženieš múku, cukor, kypriaci prášok, olej a nugát do vlastnej nádobky, zostanú ti len škrupiny od vajec. Tie patria do hnedej nádoby na kuchynský bio-odpad alebo do kompostu. Ak takúto možnosť nemáš, obaly poctivo vytrieď. Zisti si, ako to chodí v mieste tvojho bydliska. Pravidlá totiž nie sú rovnaké pre celé Slovensko.

Pokiaľ máš silikónovú formičky na muffiny, nemusíš použiť papierové jednorazové košíčky vôbec a nevznikne tak ďalší odpad. Pokiaľ ich musíš použiť, patria do zmesového komunálneho odpadu (čierny kontajner).

 

 

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho s priateľmi.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Navštívte náš bezobalový obchod v Trenčíne.

Zaujal vás náš obsah? Chcete sa stať súčasťou zero-waste komunity? Kontaktujte nás a pomôžte nám zmeniť svet.

Podobné články

Scroll to Top
BEZOBALiS
eshop skončil.

Ďakujeme za dôveru, ktorú ste nám prejavovali po celý čas nášho fungovania. Posúvame sa však ďalej a zo ♡ vám za všetko ďakujeme.

Vaši M&M