Lufa na riad – cel├í

6,30 

Pr├şrodn├í alternat├şva ┼ípongie na riad je lufa – tekvica, ktor├í sa v o┼í├║panom stave premen├ş na jemn├║ hubku. Cel├Ż ve─żk├Ż kus ide├ílny pre t├Żch, ktor├Żch si lufa u┼ż z├şskala: doma si ho rozstrih├íte na minim├ílne 8 k├║skov, tak┼że budete ma┼ą z├ísobu mo┼żno aj na cel├Ż rok!

  • m├í skvel├║ ┼żivotnos┼ą
  • je priedu┼ín├í (v─Ćaka tomu aj hygienickej┼íia)
  • po skon─Źen├ş svojej ├║lohy v dom├ícnosti neza┼ąa┼ż├ş pr├şrodu ako ─Ćal┼í├ş zbyto─Źn├Ż odpad, preto┼że poputuje do kompostu

Mala by by┼ą preto s├║─Źas┼ąou v├Żbavy ka┼żd├ęho poriadneho zero-wastera.

Tip: Ak je lufa pre v├ís novinkou, vysk├║┼íajte najprv men┼í├ş k├║sok.

BEZOBALiS eshop skon─Źil.

─Äakujeme za d├┤veru, ktor├║ ste n├ím prejavovali po cel├Ż ─Źas n├í┼ího fungovania. Pos├║vame sa v┼íak ─Ćalej a zo ÔÖí v├ím za v┼íetko ─Ćakujeme.

Vaši M&M

Vedeli ste, ┼że kuchynsk├í ┼ípongia patr├ş medzi naj┼ípinav┼íie miesta v na┼íich dom├ícnostiach? Vo v├Ą─Ź┼íine pr├şpadov pr├íve jej klasick├í nerecyklovate─żn├í verzia doslova chov├í na jednom centimetri kubickom a┼ż 50 mili├írd bakt├ęri├ş! Jej pr├şrodnou alternat├şvou je lufa. Patr├ş do skupiny uhorkovit├Żch, kvitne a do ist├ęho momentu aj vyzer├í ve─żmi podobne ako uhorka. Ke─Ć nech├íme du┼żinu lufy vn├║tri vyschn├║┼ą a o┼í├║peme ju, vznikne materi├íl, ktor├Ż sl├║┼żi na r├┤zne ├║─Źely od um├Żvania riadu cez p├şling a┼ż po mas├í┼ż tela. Zvoli┼ą si m├┤┼żeme jemnej┼íiu vn├║torn├║ alebo drsnej┼íiu vn├║torn├║ ─Źas┼ą.

Ve─żkos┼ą

50+ cm

Scroll to Top
BEZOBALiS
eshop skon─Źil.

─Äakujeme za d├┤veru, ktor├║ ste n├ím prejavovali po cel├Ż ─Źas n├í┼ího fungovania. Pos├║vame sa v┼íak ─Ćalej a zo ÔÖí v├ím za v┼íetko ─Ćakujeme.

Vaši M&M