Lufa na riad – celá

6,30 

Prírodná alternatíva špongie na riad je lufa – tekvica, ktorá sa v ošúpanom stave premení na jemnú hubku. Celý veľký kus ideálny pre tých, ktorých si lufa už získala: doma si ho rozstriháte na minimálne 8 kúskov, takže budete mať zásobu možno aj na celý rok!

  • má skvelú životnosť
  • je priedušná (vďaka tomu aj hygienickejšia)
  • po skončení svojej úlohy v domácnosti nezaťaží prírodu ako ďalší zbytočný odpad, pretože poputuje do kompostu

Mala by byť preto súčasťou výbavy každého poriadneho zero-wastera.

Tip: Ak je lufa pre vás novinkou, vyskúšajte najprv menší kúsok.

BEZOBALiS eshop skončil.

Ďakujeme za dôveru, ktorú ste nám prejavovali po celý čas nášho fungovania. Posúvame sa však ďalej a zo ♡ vám za všetko ďakujeme.

Vaši M&M

Vedeli ste, že kuchynská špongia patrí medzi najšpinavšie miesta v našich domácnostiach? Vo väčšine prípadov práve jej klasická nerecyklovateľná verzia doslova chová na jednom centimetri kubickom až 50 miliárd baktérií! Jej prírodnou alternatívou je lufa. Patrí do skupiny uhorkovitých, kvitne a do istého momentu aj vyzerá veľmi podobne ako uhorka. Keď necháme dužinu lufy vnútri vyschnúť a ošúpeme ju, vznikne materiál, ktorý slúži na rôzne účely od umývania riadu cez píling až po masáž tela. Zvoliť si môžeme jemnejšiu vnútornú alebo drsnejšiu vnútornú časť.

Veľkosť

50+ cm

Scroll to Top
BEZOBALiS
eshop skončil.

Ďakujeme za dôveru, ktorú ste nám prejavovali po celý čas nášho fungovania. Posúvame sa však ďalej a zo ♡ vám za všetko ďakujeme.

Vaši M&M