WC čistič s rozmarínovou a citrónovou silicou

4,65 

Ekologický gélový čistiaci prostriedok na údržbu záchodovej misy na báze kyseliny citrónovej a liehu. Neobsahuje chlór. S príjemnou sviežou vôňou bio rozmarínovej a citrónovej silice.

 • dezinfikuje
 • rozpúšťa usadeniny
 • účinne pôsobí aj na neprístupných miestach
Vďaka šetrnému zloženiu je vhodný aj pre domácnosti napojené na biologické a koreňové čističky odpadových vôd a septiky. Spĺňa prísne kritéria najnáročnejšieho európskeho certifikátu Ecogarantie.
Eco Garantie

Dostupnosť Na sklade

Pri objednávke nad 75€ máte dopravu zadarmo.
Varovanie: Spôsobuje vážne podráždenie očí. Ak je potrebná lekárska pomoc, majte po ruke obal alebo štítok výrobku. Uchovávajte mimo dosahu detí. PO ZASIAHNUTÍ OČÍ: Niekoľko minút ich opatrne vyplachujte vodou. Ak používate kontaktné šošovky a ak je to možné, odstráňte ich. Pokračujte vo vyplachovaní. AK PRETRVÁVA PODRÁŽDENIE OČÍ: Vyhľadajte lekársku pomoc.

Likvidácia: Použitý obal po vypláchnutí odovzdajte do triedeného komunálneho odpadu, zvyšok nespotrebovaného výrobku odstráňte s prebytkom vody do kanalizácie.

POUŽITIE

Pri pravidelnej údržbe WC:

 1. Naneste čistič na steny toalety.
 2. Nechajte pôsobiť cca 15 minút.
 3. Potom odstráňte zvyšky usadenín WC kefou.

Odstránenie usadenín po dlhšej čistiacej pauze:

 1. Do misy nalejte kanvicu horúcej vody.
 2. Vsypte 1-2 lyžice prášku PUER.
 3. Počkajte min. 10 minút (ideálne nechajte pôsobiť cez noc)
 4. Potom misu umyte WC kefou.

Ak sa vo vašej toalete zabýval vodný kameň, nechajte prášok pôsobiť cez noc a pre zvýšenie čistiaceho účinku pridajte lyžicu odstraňovača vodného kameňa alebo pol hrnčeka teplého octu. Ak sa nepodarí odstrániť dlhšie zbierané usadeniny, opakujte postup znovu, prípadne nasaďte mechanickú energiu – gumovú rukavicu a plastovú drôtenku.

Tip na čistenie WC s využitím roztoku na čistenie varnej kanvice:

 1. Záchodovú misu posypte sódou bikarbónou.
 2. Zalejte horúcim roztokom vody s odstraňovačom vodného kameňa (napr. keď zostane po čistení kanvice).
 3. Nechajte cca 20 minút pôsobiť.
 4. Potom misu dočistite WC kefou.

O výrobcovi

Tierra Verde

Československý výrobca čapovanej drogérie, kozmetiky a doplnkov pre eko životný štýl. V Tierra Verde veria, že svet, v ktorom žijeme, tvoríme sami svojimi každodennými skutkami a rozhodnutiami a každé dnešné rozhodnutie je voľbou toho, ako chceme, aby náš svet vyzeral zajtra. Vďaka tomu si môžete byť istí, že sa k vám dostávajú produkty založené na princípoch chemického minimalizmu a obehového hospodárstva. Chemický minimalizmus: Výrobky od Tierra Verde nezaťažujú zbytočne prírodu neodbúrateľnými syntetickými látkami a ani naše telo potenciálnymi alergénmi. Obehové hospodárstvo: Napriek výbornému zloženiu ľudí v Tierra Verde trápilo, že drogéiu posielajú do sveta zabalenú v tonách plastových fliaš. Preto sa rozhodli nastaviť systém čapovania do vlastných nádob, ktorého súčasťou sme aj my.
Tierra Verde logo
Objem

750 ml

Krajina pôvodu

Česko

Zloženie

< 6% kyselina citrónová, < 5 % neiónový tenzid rastlinného pôvodu, denaturovaný lieh, xantánová guma, prírodná rozmarínová silica (Rosmarinus officinalis) a prírodná citrónová silica v bio kvalite (Citrus limon), limonene, citral, linalool.
Suroviny sú zvolené tak, aby predstavovali čo najmenšiu záťaž pre zdravie ľudí aj planéty. Nie sú testované na zvieratách, neobsahujú ropné deriváty, fosfonáty, chlór, enzýmy, optické rozjasňovače, syntetické parfumy ani farbivá.

Scroll to Top
Predtým ako odídeš:

prihlás sa na odber nášho newslettera! Získaš tak zľavu 5% na prvý nákup a pravidelnú dávku informácií, noviniek a inšpirácie!