Gél na riad s BIO citrónovou silicou

5,95 

Inovovaný gél na riad na báze rastlinných tenzidov s perfektným výkonom a zároveň maximálne šetrným zložením: o 70 % vyššia odmasťovacia sila oproti predchádzajúcej receptúre.

 • poradí si aj s odolnou mastnotou a zaschnutými zvyškami jedla
 • krásne vonia vďaka prírodnej citrónovej silici
 • vhodný aj na šetrné umytie ovocia a zeleniny
 • odmastenie povrchov v celej domácnosti
 • odstránenie mastných škvŕn na bielizni
 • ručné umývanie riadu bez rukavíc
 • ľahko rozložiteľný v prírode
 • výborné pení

Spĺňa prísne kritéria najnáročnejšieho európskeho certifikátu Ecogarantie.

Eco Garantie

Dostupnosť Na sklade

Pri objednávke nad 75€ máte dopravu zadarmo.

Ekologický gél na umývanie riadu je pre vás ideálny, pokiaľ:

Umývate riad bez rukavíc: Vďaka hodnote pH 5,5 prirodzenej pre ľudskú pokožku a obsahu prírodného glycerolu nedráždi a je vhodný pre všetkých, ktorí chcú umývať bez rukavíc. Glycerol ruky zvláčňuje a jemne hydratuje.

Trpíte kožnými problémami: Gél nespôsobuje nežiaduce kožné reakcie a po použití zanecháva ruky v dobrej kondícii. Je dermatologicky testovaný.

Preferujete vegánske produkty: Gél sme vyvinuli na čisto rastlinnej báze a neobsahuje žiadne zložky živočíšneho pôvodu.

Je pre vás prírodné zloženie prioritou: 99,9 % zložiek gélu má pôvod v prírode a je skvelým variantom pre ľudí, ktorým na zložení čistiacich prostriedkov naozaj záleží. Prevratná receptúra odmasťovania založená na sile 100% prírodných rastlinných  tenzidov (sodná soľ coco sulfátu, sodná soľ kyseliny lauroyl glutamovej, coco glukozid).

Dávate prednosť výrobkom bez syntetických parfumov: Gél obsahuje len BIO citrónovú silicu s nevtieravou osviežujúcou vôňou.

Chcete sa o svoju domácnosť starať udržateľným spôsobom: Gél sa v prírode ľahko rozkladá. Nezostávajú po ňom nežiaduce zvyšky náročné pre životné prostredie. Spĺňa prísne kritériá najnáročnejšieho európskeho certifikátu Ecogarantie.

Upozornenie:
Gél pri teplote nižšej ako 15 °C tuhne a mení farbu (žltkastá sa mení na bielu). Je vyrobený z rastlinných tenzidov a tuhnutie je známkou prírodného zloženia tohto produktu. Pri izbovej teplote sa jeho konzistencia aj farba obnoví – podobne ako pri kokosovom oleji. Prípadné tuhnutie nemá vplyv na ďalšiu funkčnosť výrobku. Výrobok tuhnutím nestráca penivosť, odmasťovaciu účinnosť, umývací výkon ani biologickú odbúrateľnosť.


Náš tip:
Ak chcete rýchlo obnoviť konzistenciu gélu, vložte fľašu do teplého vodného kúpeľa.

POUŽITIE

 1. Malé množstvo gélu rozmiešajte v teplej vode alebo naneste priamo na prostriedky na umývanie – lufu či prírodné kefy na riad.
 2. Po umytí ovocia či zeleniny prostriedok dôkladne opláchnite pitnou vodou. Na silnejšie znečistenie vám pomôže drevená kefa na zeleninu.
 3. Pred ošetrením mastných škvŕn, najmä na bielizni, najprv vyskúšajte účinok produktu na malej (ideálne skrytej) časti.

Prečo gél na riad neobsahuje hneď 100 % prírodných surovín?

Gél teraz obsahuje chelačné činidlo, ktoré pomáha zmäkčiť vodu a odstrániť ďalšie nežiaduce zlúčeniny. Táto látka je z 85 % prírodného pôvodu a je ďalej chemicky upravená, aby bola čo najviac účinná. Vďaka tomu okrem iónov Ca2+ a Mg2+ (hlavné zlúčeniny, ktoré spôsobujú tvrdosť vody) dokáže odstrániť aj ióny Cu2+, Fe2+, Fe3+,Mn2+ a Zn2+, ktoré znehodnocujú vzhľad, chuť, pach a farbu vody (železo farbí dohrdzava, mangán dohneda až dočierna). Toto chelačné činidlo tiež nahrádza nerozložiteľnú zlúčeninu EDTA.

O výrobcovi

Tierra Verde

Československý výrobca čapovanej drogérie, kozmetiky a doplnkov pre eko životný štýl. V Tierra Verde veria, že svet, v ktorom žijeme, tvoríme sami svojimi každodennými skutkami a rozhodnutiami a každé dnešné rozhodnutie je voľbou toho, ako chceme, aby náš svet vyzeral zajtra. Vďaka tomu si môžete byť istí, že sa k vám dostávajú produkty založené na princípoch chemického minimalizmu a obehového hospodárstva. Chemický minimalizmus: Výrobky od Tierra Verde nezaťažujú zbytočne prírodu neodbúrateľnými syntetickými látkami a ani naše telo potenciálnymi alergénmi. Obehové hospodárstvo: Napriek výbornému zloženiu ľudí v Tierra Verde trápilo, že drogéiu posielajú do sveta zabalenú v tonách plastových fliaš. Preto sa rozhodli nastaviť systém čapovania do vlastných nádob, ktorého súčasťou sme aj my.
Tierra Verde logo
Objem

1l

Krajina pôvodu

Česko

Zloženie

5-<15 % aniónové a neiónové povrchovo aktívne látky, glycerol, chlorid sodný, xantánová guma, benzoan sodný, kyselina citrónová, GLDA, citrónová silica v biokvalite (Citrus limon), limonene, citral.
Suroviny sú zvolené tak, aby predstavovali čo najmenšiu záťaž pre zdravie ľudí aj planéty. Nie sú testované na zvieratách, neobsahujú ropné deriváty, fosfonáty, chlór, enzýmy, optické rozjasňovače, syntetické parfumy ani farbivá.

Scroll to Top
Predtým ako odídeš:

prihlás sa na odber nášho newslettera! Získaš tak zľavu 5% na prvý nákup a pravidelnú dávku informácií, noviniek a inšpirácie!